Dla kogo: dla start upów prowadzących działalność gospodarczą nie krócej niż pełen rok i nie dłużej niż przez pięć pełnych lat – branża EdTech (poniżej opisana)

Start składania wniosków: 27.08.2024r. (wtorek)

Koniec przyjmowania wniosków: 17.09.2024r. (wtorek)

Link do opisu programu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza rozpoczęcie naboru dla start upów z branży EdTech w ramach projektu START-UPS ARE US.

Celem działania jest wspieranie innowacyjnych start upów w zdobywaniu międzynarodowego doświadczenia oraz nawiązywaniu cennych kontaktów biznesowych.

Nabór jest finansowany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

Budżet naboru to 4 mln zł, a szacowana wartość wsparcia na jednego uczestnika wynosi 200 tys. zł.

Na co można otrzymać wsparcie w programie Start-ups are us?

W ramach programu PARP udzieli na rzecz uczestników wsparcia w formie świadczenia usług, pokrywając do 100% kosztów udziału w:

  • programie szkoleniowym realizowanym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • nie więcej niż czterech misjach wyjazdowych odbywanych do wybranych krajów w celu poznania warunków funkcjonowania środowiska start upowego istniejącego w tych krajach, odbycia spotkań i nawiązania kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu, potencjalnymi kontrahentami, w tym inwestorami oraz udziałem w wybranych targach lub konferencjach.

Kto może skorzystać ze wsparcia programu?

Celem projektu START-UPS ARE US jest zintegrowanie ekosystemu startupowego, intensyfikacja i rozwój działań przeznaczonych dla startupów, które są ukierunkowane i/lub mają potencjał na skalowanie działalności (również w wymiarze globalnym).

Obecny nabór jest skierowany do startupów EdTech, czyli takich, które koncentrują się na tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych technologii mających na celu poprawę procesów edukacyjnych. Konkurs ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania warunków funkcjonowania środowiska startupowego za granicą oraz nawiązanie kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu i potencjalnymi kontrahentami. Program obejmuje zarówno komponent szkoleniowy, jak i misje wyjazdowe do wybranych krajów.

Jak zaaplikować?

Wniosek o udział w programie należy złożyć za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego na stronie internetowej PARP od 27 sierpnia 2024 r. do 17 września 2024 r. godz. 16:00.

.

Zobacz również bezpłatny webinar

AI for Product Discovery: Examples, Use Cases & Limitations

Zobacz także: